Msze święte i nabożeństwa

W niedzielę i uroczystości Msze święte odbywają się w Skierkowiźnie o 8.30 i 12.00 oraz o 10.00 w Romanach Seborach.

W dni powszednie Msze święte odbywają się najczęściej o 15.00 (sezon zimowy) oraz o 16.00 (sezon letni). Dokładne godziny Mszy świętych i ich intencje podane są w gazetce parafialnej „Skarbczyk”, która rozdawana jest Parafianom w każdą niedzielę.

W soboty Msze święte odprawiane są zwykle o godz. 9.00, a w pierwsze soboty są one połączone z katechezą maryjną i spotkaniem dla członków Kół Żywego Różańca.

Adoracja Najświętszego Sakramentu:

• w każdy pierwszy piątek miesiąca pół godziny przed Mszą świętą
  • w pierwszą niedzielę miesiąca w godzinach 9.30-11.30
  • podczas Mszy świętej z modlitwą o uzdrowienie

Wypominki za zmarłych – czytane są w każdą niedzielę 15 minut przed Mszą świętą.

Nabożeństwo do NMP Nieustającej Pomocy – w środy po Mszy świętej

Modlitwa za kapłanów i o powołania – pierwsza niedziela miesiąca przed Mszą o 12.00

Spowiedź święta:

• w dni powszednie 10-15 minut przed Mszą świętą
  • w pierwszy piątek i niedzielę pół godziny przed Mszą świętą
  • w trzecią sobotę miesiąca (z wyjątkiem lipca) w godzinach 18.00-19.00
  • podczas rekolekcji i dni skupienia – według porządku dnia
  • ponadto istnieje możliwość umówienia się na spowiedź poza godzinami w terminie możliwym dla ks. Proboszcza

Msza święta z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie – trzecia sobota miesiąca (z wyjątkiem lipca); Eucharystia o godz. 19.00, potem modlitwa charyzmatyczna

Nabożeństwa październikowe – w dni powszednie o 16.00, w sobotę po 9.00, a w niedzielę – po Mszy świętej o 12.00

Nabożeństwa Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa w piątki o 16.00, Gorzkie Żale
w niedzielę o 12.00

Nabożeństwa fatimskie – od maja do października w 13. dzień miesiąca od godz. 19.00 (Msza święta z kazaniem, różaniec, procesja i ucałowanie relikwii Pastuszków) – jeżeli 13. wypada w niedzielę, nabożeństwo jest po Mszy świętej o godz. 12.00.

Roraty – w środy i soboty podczas Adwentu według godzin w „Skarbczyku”

Nabożeństwa majowe i czerwcowe – w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 16.00; w sobotę po Mszy świętej o 9.00, a w niedzielę po Mszy świętej o 12.00.

Odpust św. Andrzeja Boboli, patrona parafii – sobota po 16 maja, godz. 12.00 (lub 16 maja, jeśli wypada w sobotę).

Odwiedziny chorych z Komunią Świętą – pierwszy piątek miesiąca, od godz. 9.00 (konieczność wcześniejszego zgłoszenia nowych osób)