Nowenna do św. Andrzeja Boboli

MODLITWA O UMOCNIENIE DUCHA CHRYSTUSOWEGO W KOŚCIELE CHRYSTUSOWYM

O Boże, któryś skarby swego Najświętszego Serca zachował na te ostatnie czasy, a otworzywszy je ludziom, zapraszasz, by chcieli z nich czerpać, rozlej jak najobfitsze źródła Twej łaski na tych, co naznaczeni znamieniem chrztu świętego gromadzą się w Twoim Kościele, by sprzed oczu nigdy nie tracili drogi, prawdy i życia, czyli Ciebie, Pana i Boga swego by zaniechawszy szerokich i przestronnych dróg grzechu i występku, prosto zmierzali ku Tobie wąską ścieżką Twych przykazań i ciasną bramą panowania nad światem i sobą, nie sprzeniewierzając się wezwaniu do łaski i chwały. Spraw, by doczesność: jej sprawy, interesy, potrzeby i troski nie przesłoniły nigdy Twoim wyznawcom ich przeznaczeń, pozwalając im pracować bez obaw i niepokoju nad szerzeniem Twego królestwa na ziemi. Spraw, aby okruchy złudnych radości ziemskich nie oderwały ich serc od pożądania i ubiegania się o szczęście prawdziwe i nieprzemijające w osiągnięciu Ciebie, Boże nasz. Serce Jezusa, źródło życia i świętości, dozwól Kościołowi swemu budzić i szerzyć Twoje życie, wszystkie dusze prowadzić do uświęcenia i doskonałości, „aby życie miały i obficie miały”. Oby Twój Kościół powszechny coraz jaśniejszym stawał się światłem dla całego świata; oby, jako miasto zbudowane na górze, widokiem swej świetności, bogactwem łask, przykładem wzorowego życia chrześcijańskiego wszystkich swych obywateli, to znaczy wszystkich katolików, pociągał innych i zapraszał gościnnie w swe mury. Oby, jako sól nigdy nie zwietrzała, bronił ziemię od zepsucia grzechowego!

Wy zaś, święci stróże i opiekunowie miasta Bożego, Pańskiego Kościoła, czuwajcie nad nim! Ciebie zwłaszcza – Święty Andrzeju Bobolo – o to prosimy. Amen.

Litania do św. Andrzeja Boboli