Ogłoszenia i komunikaty

Dziś XXVI Niedziela Zwykła. Jezus przestrzega przed postawą formalizmu i religijnością budowaną na pozorach. Czy moja zewnętrzna pobożność pokrywa się ze stanem mego serca?

Dzisiaj Mszą świętą o 12.00 kończą się rekolekcje „Podróż do wolności. Z tego względu w tym tygodniu nie ma kawiarenki. Dziękuję wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu i przebiegu rekolekcji. Serdeczne Bóg zapłać.

Podczas Mszy świętej o 12.00 osoby chętne będą mogły przyjąć szkaplerz św. Michała Archanioła. Zachęcam również do uczestnictwa we Mszy świętej we wtorek 29 września, kiedy wypada Święto św. Archaniołów.

Dziękuję za ofiary przeznaczone na spłatę zabezpieczenia ppoż. Bardzo proszę osoby, które mogą – o wsparcie na ten cel.

W pierwszy piątek objazd chorych od 9.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź pierwszopiątkowa od 15.30.

Zapraszam na nabożeństwo pierwszych sobót po Mszy świętej o godz. 9.00.

W niedzielę Adoracja między Mszami oraz modlitwa za kapłanów przed Mszą o godz. 12.00. Proszę asystę o pomoc w procesji. Również w niedzielę o 10.30 próba scholi w salce w Domu Parafialnym, a o 12.00 posługa dzieci na Mszy świętej.

Apel Policji o oszustwach na osobach starszych

Insp. Piotr Leciejewski, Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy przekazał nam apel o następującej treści:
Policjanci często otrzymują zgłoszenia oszustw dokonanych na szkodę osób starszych. Metoda, którą posługują się przestępcy doczekała się swojej nazwy. Określana jest „oszustwem na wnuczka” lub „oszustwem na policjanta”. Oszuści dzwonią do starszych osób na telefony stacjonarne. Przedstawiają się jako policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji prowadzący tajną akcję. Bywa, że oszuści udają wnuka, wnuczkę bądź innego krewnego. Przestępcy, oszukując swoje ofiary, wymyślają różne historie. Przedstawiając się za wnuka udają, że spowodował on wypadek drogowy i potrzebne są pieniądze na leczenie, na naprawę samochodu, albo na „załatwienie sprawy”. W takich przypadkach po pieniądze zgłosić się ma kolega „wnuka”, czyli ktoś, kogo ofiara nie zna.
Nasiliły się również przypadki, w których oszuści twierdzą, że policja prowadzi tajną akcję przeciw hakerom i pieniądze zgromadzone w banku są zagrożone. Przestępcy twierdza nawet, że pracownicy banków są w zmowie z przestępcami, dlatego nie wolno im ufać. W ten sposób nakłaniają seniorów do wypłaty pieniędzy i przekazanie ich rzekomym policjantom. Nakłaniają także starsze osoby do zakładania nowych kont w banku, po czym każą im przelać pieniądze z lokat na nowo założony rachunek, do którego oni mają dostęp. Wiele osób straciło w ten sposób oszczędności, a nawet zaciągnęło kredyty, które muszą spłacać.
Apelujemy, aby nie działać pochopnie kiedy zgłasza się ktoś, kogo nie znamy i chcemy mu przekazać pieniądze! Należy pamiętać o tym, że policjanci nigdy nie poproszą o przekazanie pieniędzy lub zaciągnięcie kredytu. Jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości, należy upewnić się, że przerwaliśmy połączenie telefoniczne i natychmiast powiadomić Policję.

INNE:

Rekolekcje można nadal odsłuchać na naszym kanale YT.

Modlitwa do św. Rocha

Chwalebny Patronie nasz, święty Rochu, któryś przez swe wspaniałomyślne i ofiarne poświęcenie na służbę chorym i przez ustawiczne modły wyjednywałeś u Pana Boga ustanie zarazy morowej we wszystkich miejscach, gdzie przebywałeś, uchroń nas przez swe przemożne wstawiennictwo u Boga od wszelkiej zarazy, błędu i grzechu, od chorób  zaraźliwych,  niemocy ciała i wyjednaj nam u Boga ducha ofiarności i poświecenia dla naszych cierpiących braci.  Chwała Ojcu…