Ogłoszenia i komunikaty

Dziś XIV Niedziela Zwykła. Jezus wielbi Ojca, że objawia tajemnice nieba ludziom prostym. Ucieszę się prawdą, że Bóg Ojciec pragnie być blisko mnie. Objawia mi Swoją miłość w najbardziej zwyczajnej codzienności.

Dziś w pierwszą niedzielę Adoracja między Mszami. Przed Mszą świętą o 12.00 modlitwa za kapłanów i procesja eucharystyczna.

Dziś po Mszy św. o 12.00 spotkanie Rodziców i dzieci do Pierwszej Komunii Świętej.

Bardzo proszę wszystkich ministrantów, aby zwrócili uwagę, czy przez przypadek nie zabrali cudzej komży. Także jeśli ktoś już nie pełni posługi lub wyrósł z dawnej komży, to będziemy wdzięczni za ofiarowanie jej na stan parafii.

Dziękuję za pracę przy odnowieniu (konserwacji) sceny oraz odnowienie pomieszczenia kancelaryjnego osobom pomagającym. Serdeczne Bóg zapłać.

W zakrystii można zapisywać się na pielgrzymkę duchową na Jasną Górę. Postarajmy się jak najszybciej dokonać zapisu.

W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie integracyjne Wspólnoty „Strumienie Nadziei” i członków zespołu. Zapraszam. Msza święta dla chętnych o 18.30.

Małżeństwo mają zamiar zawrzeć: Mateusz Gadomski, par. tut. i Karolina Niestępska, par. Jednorożec. Zapowiedź pierwsza.

Od środy kancelaria będzie nieczynna. Pilne sprawy można uzgadniać z ks. Proboszczem telefonicznie.

Posłuchaj, co mówi Papież o „kościele wirtualnym”.

INNE:

Rekolekcje można nadal odsłuchać na naszym kanale YT.

Modlitwa do św. Rocha

Chwalebny Patronie nasz, święty Rochu, któryś przez swe wspaniałomyślne i ofiarne poświęcenie na służbę chorym i przez ustawiczne modły wyjednywałeś u Pana Boga ustanie zarazy morowej we wszystkich miejscach, gdzie przebywałeś, uchroń nas przez swe przemożne wstawiennictwo u Boga od wszelkiej zarazy, błędu i grzechu, od chorób  zaraźliwych,  niemocy ciała i wyjednaj nam u Boga ducha ofiarności i poświecenia dla naszych cierpiących braci.  Chwała Ojcu…