Ogłoszenia i komunikaty

Dziś III Niedziela Wielkanocna. Czy wierzę, że Jezus żyje w samym sercu mojej wspólnoty i rodziny? Czy zauważam znaki Jego obecności? Przypomnę sobie sytuacje, w których namacalnie doświadczyłem Jego działania.

Trwamy w okresie wielkanocnym, który potrwa do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, czyli 23 maja.

Najnowszy komunikat ks. Biskupa w sprawie Pierwszej Komunii Świętej pozostawia decyzję o terminie i przebiegu uroczystości w gestii proboszcza, który szczegóły ustala z rodzicami dzieci. Pełna treść komunikatu – kliknij tu.

Zachęcam do zapoznania się z komunikatem ks. Jarosława Kwiatkowskiego, moderatora diecezjalnego Dzieła Biblijnego – kliknij tu. Dnia 18 kwietnia wejdziemy w XIII Tydzień Biblijny pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy„.

1 kwietnia rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Obowiązek udziału w spisie dotyczy KAŻDEGO! Aplikacja spisowa jest dostępna na stronie internetowej https://spis.gov.pl/. Wprowadzane podczas spisu dane będą odpowiednio zabezpieczone i widoczne wyłącznie dla upoważnionych pracowników statystyki publicznej. Informacje o konkretnych osobach nie będą nikomu udostępniane. Gwarantuje to tajemnica statystyczna i groźba konsekwencji prawnych.

Modlitwa do św. Rocha

Chwalebny Patronie nasz, święty Rochu, któryś przez swe wspaniałomyślne i ofiarne poświęcenie na służbę chorym i przez ustawiczne modły wyjednywałeś u Pana Boga ustanie zarazy morowej we wszystkich miejscach, gdzie przebywałeś, uchroń nas przez swe przemożne wstawiennictwo u Boga od wszelkiej zarazy, błędu i grzechu, od chorób  zaraźliwych,  niemocy ciała i wyjednaj nam u Boga ducha ofiarności i poświecenia dla naszych cierpiących braci.  Chwała Ojcu…