OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Dziś przypada IV Niedziela Wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza. Dziś szczególnie powierzajmy Chrystusowi sprawę powołań kapłańskich i zakonnych, aby nigdy nie zabrakło dobrych pasterzy, którzy są gotowi oddawać życie za owce. Módlmy się również o ducha apostolskiego w rodzinach, gdyż wiara zaczyna się właśnie w rodzinie i to rodzina jest pierwszym „pasterzem” każdego człowieka.

W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia i uroczystości:

• w poniedziałek Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej
  • we wtorek św. Macieja Apostoła
  • w środę św. Izydora Oracza, patrona rolników i patrona naszego kościoła
  • w czwartek Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona naszej parafii

Trwa Biały Tydzień. Dzieci komunijne wraz z rodzinami zapraszam na nabożeństwa majowe i Mszę świętą w każdy dzień Białego Tygodnia.

Msze święte Białego Tygodnia:

poniedziałek – godz. 19.00

wtorek – godz. 15.00

środa, czwartek, piątek – godz. 15.30

sobota – godz. 12.00

W poniedziałek 13 maja o godz. 19.00 pierwsze nabożeństwo fatimskie połączone z wprowadzeniem relikwii świętych Franciszka i Hiacynty Marto. Zapraszam dzieci komunijne, młodzież, całe rodziny, wszystkie grupy parafialne, asystę, ministrantów. Prośmy o wstawiennictwo Święte Dzieci i módlmy się, abyśmy tak jak one umieli pocieszać Serce Jezusa i Maryi.

W sobotę o godz. 12.00 odpust parafialny. Od godz. 11.30 w kościele będzie prowadzona modlitwa. O 12.00 uroczysta Suma odpustowa. Mszy świętej przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi ks. kan. Grzegorz Przybyłek z Wyszogrodu.

Tego samego dnia (sobota 18.05) o godz. 19.00 Msza święta i modlitwa o uzdrowienie. Modlić się będziemy przez wstawiennictwo św. Teresy od Dzieciątka Jezus – głównej patronki rekolekcji MM.

Przed śmiercią Tereska zapowiedziała: „Chcę, przebywając w niebie, czynić dobro na ziemi”. Jeśli masz w sercu jakieś intencje, które pragniesz powierzyć Bogu przez jej wstawiennictwo, przyjedź. Będziemy modlić się o dar głębszego zrozumienia drogi życia duchowego i jeszcze pełniejszego powierzenia się Bogu. Zapraszam szczególnie osoby uczestniczące w MM oraz tych, którzy z różnych powodów nie mogą być na rekolekcjach, ale chcieliby odrobinę poznać naszą formację.

Kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Przasnyszu informuje, iż do dnia 15 maja trwa nabór wniosków o przyznanie płatności na 2019 rok.