Dziś przypada XXXI Niedziela Zwykła.

W tym tygodniu przeżywamy następujące wspomnienia liturgiczne:

1. w poniedziałek śś. Elżbiety i Zachariasza, rodziców św. Jana Chrzciciela
  2. we wtorek św. Krystyny, męczennicy
  3. w czwartek bł. Jana Dunsa Szkota
  4. w sobotę św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

Można zgłaszać swoich zmarłych do Wypominek.

W środę nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

W oktawie Wszystkich Świętych różaniec za zmarłych pół godziny przed Mszą świętą – do czwartku włącznie.

W poniedziałek spotkanie Wspólnoty „Strumienie Nadziei”. To spotkanie będzie wyglądało inaczej niż zazwyczaj. Temat poniedziałkowego spotkania: „Świętowanie jako droga do budowania więzi”. Po krótkiej katechezie spotkanie na herbatce w organistówce i omówienie spraw organizacyjnych.

W sobotę 10.11 o godz. 11.00 zbiórka ministrantów i kandydatów. Rodzice kandydatów niech postarają się o komże dla nich.

Dziękuję osobom przynoszącym zdjęcia do stworzenia kroniki. Ciągle jeszcze jest ich zbyt mało, aby zacząć prace nad kroniką. Gorąco zachęcam pozostałych Parafian do wsparcia akcji.

W sobotę 17 listopada zapraszam na Popołudniowy Dzień Skupienia dla Małżeństw. Wszelkie informacje na plakacie.

plakat dnia dla małżeństw

Zachęcamy do odwiedzania grobów naszych bliskich zmarłych w czasie listopadowej zadumy. Powstała również strona internetowa naszego cmentarza (więcej informacji w zakładce „cmentarz parafialny”).

grobonet

ZACHOWAĆ OD ZAPOMNIENIA – akcja poświęcona jest zbieraniu pamiątek związanych z historią naszej wspólnoty parafialnej.

Jest ona adresowana do wszystkich osób mieszkających na terenie parafii oraz do rodzin, których dziadkowie, pradziadkowie, rodzice mieszkali na tych terenach w XX wieku.

Bardzo proszę, abyście wszyscy poszperali w swoich rodzinnych archiwach i odszukali zdjęcia mające związek z parafią Skierkowizna. Szczególnie cenne są zdjęcia przedstawiające budowę kościoła, przewiezienie do Skierkowizny, dawny wygląd wnętrza oraz prace nad jego odnowieniem, poświęcenie cmentarza, odpusty oraz wydarzenia parafialne, wizytacje biskupie, budowę plebanii, portrety dawnych duszpasterzy itd.

Zdjęcia można mi przesyłać e-mailowo na adres: skierkowizna@onet.pl lub przynieść kopię osobiście do kościoła. Jest też możliwość wykonania kopii zdjęcia na plebanii, oryginały zwracam właścicielom.

Apeluję również o spisanie wspomnień osób starszych w rodzinie dotyczących ciekawych sytuacji i wydarzeń z historii kościoła. Młodzi niech pomogą dziadkom spisać ich wspomnienia np. na komputerze (to okazja do pięknych rodzinnych spotkań). Najciekawsze nagramy na kamerę. Pliki ze wspomnieniami można również dostarczać mi e-mailowo.