OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Dziś przypada II Niedziela Wielkiego Postu. Jest to Niedziela Ad Gentes, w której Kościół zachęca nas do duchowego i materialnego wsparcia misjonarzy niosących Ewangelię w wielu krajach świata.

W tym tygodniu przeżywamy następujące wspomnienia liturgiczne:

1. w poniedziałek św. Cyryla Jerozolimskiego, biskupa i doktora Kościoła
  2. we wtorek Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP
  3. w czwartek św. Mikołaja z Flüe, pustelnika, patrona rodzin wielodzietnych

Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne. W piątki Droga Krzyżowa o godz. 16.00, zaś w niedzielę Gorzkie Żale na Mszy w południe.

Za udział w Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, Komunia święta, modlitwa w intencjach Ojca Świętego), który można ofiarować za siebie lub bliskich zmarłych.

Za udział w nabożeństwie Gorzkie Żale można też uzyskać odpust zupełny.

Kurs obsługi komputera dla osób starszych – cały czas można zapisywać się na kurs komputerowy dla seniorów. Będziemy uczyć się praktycznych umiejętności komputerowych tj. obsługa skype, wysyłanie i odbieranie e-maili, korzystanie z portali społecznościowych, wyszukiwanie informacji w internecie czy pisanie i drukowanie dokumentów. Zapraszam.

Chętni do zespołu muzycznego osób dorosłych i starszej młodzieży (głównie instrumentaliści) proszeni są o zgłoszenie się do Księdza Proboszcza. Próby są przeważnie w czwartki wieczorem.

Rekolekcje Wielkopostne o Duchu Świętym (temat roku duszpasterskiego) odbędą się w terminie 5-7 kwietnia.

Wygłosi je ks. Tadeusz Skrzypczyk – kapłan diecezji katowickiej, koordynator grup Odnowy w Duchu Świętym, charyzmatyk i ceniony rekolekcjonista. Zapraszam.

Rekolekcje o Miłości Miłosiernej

W zeszłym roku bardzo wiele osób z naszej parafii przeżyło REO – rekolekcje ewangelizacyjne. Większość Parafian uczestniczyła też w Misjach Świętych. Mam nadzieję, że te wydarzenia zachęciły Was do systematycznej formacji. Dlatego w tym roku jest nowa propozycja dla wszystkich zainteresowanych.

Zachęcam do zgłoszenia się na rekolekcje, jeśli:

¨ doświadczasz przepaści między swoją grzesznością a heroizmem świętych, ale jednocześnie nosisz w sobie wielkie pragnienia

¨ pragniesz pocieszać Serca Jezusa i oddawać Mu chwałę swoim życiem

¨ pragniesz uzdrowienia swojego serca w relacji do Boga i bliźnich

¨ chciałbyś stać się skutecznym apostołem w swoim otoczeniu

¨ chcesz uczyć się odkrywać Bożą miłość i szczęście w swojej codzienności

Jeśli choć jeden z tych punktów Cię dotyczy, zapraszam na 7-tygodniowe Rekolekcje o Miłości Miłosiernej. Będziemy rozważać Słowo Boże, szukać dróg duchowego wzrostu dostępnych dla każdego, uczyć się nowych dróg modlitwy.

Przebieg spotkań będzie podobny do REO tzn. modlitwa, śpiew, katecheza, grupy dzielenia, kartki z pracą tygodniową. Dodatkowo odbędą się 2 spotkania modlitewne zamknięte – w tym jedno z modlitwą o uzdrowienie.

Rekolekcje rozpoczynają się 30 kwietnia (wtorek po Niedzieli Miłosierdzia). Zgłaszać się można od dziś.

Spotkania we wtorki o 19.00 w parafii św. Andrzeja Boboli w Skierkowiźnie.

Można zapisywać się osobiście u Proboszcza lub drogą elektroniczną:

mail: skierkowizna@onet.pl

lub formularz: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf-6nMXAYKuWU2FeBEcHqscQ-Q5gWXMWmDnNmDro2IYVcwP2A/viewform

Zapisując się na rekolekcje MM, zobowiązujemy się do uczestnictwa we wszystkich spotkaniach.

Dodatkowe informacje u ks. Sławomira Wądołka.