OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Dziś przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – koniec bieżącego roku liturgicznego. W diecezji płockiej w Rypinie o godz. 15.00 odbyło się uroczyste zakończenie Roku św. Stanisława Kostki. Za tydzień I Niedziela Adwentu. Nie zamykajmy serc na Słowo Boże, ale starajmy się wprowadzać je w czyn. Wówczas Boże panowanie będzie w nas, a przez nas w świecie. To my możemy uczynić świat lepszym przez życzliwość, braterstwo i dobroć.

W tym tygodniu przeżywamy następujące wspomnienia liturgiczne:

1. w poniedziałek św. Katarzyny Aleksandryjskiej, męczennicy
  2. w środę św. Jakuba z Marchii, kapłana
  3. w piątek św. Andrzeja Apostoła
  4. w sobotę św. Eligiusza, biskupa

W środę nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

W najbliższy piątek tzw. „Andrzejki”. Tego dnia bawimy się na ostatkach przed Adwentem, ale pamiętajmy, że wszelkie formy magii, zaklęć, horoskopy, stawianie tarota, korzystanie z usług wróżek i jasnowidzów, zabawy w spirytyzm są grzechem przeciwko I przykazaniu.

W pierwszą sobotę miesiąca zapraszam czcicieli Matki Bożej i Koła Żywego Różańca na spotkanie. Temat będzie kontynuacją zagadnienie z zeszłego miesiąca tzn. „niewolnictwa maryjnego”. Msza święta o godz. 9.30, po niej spotkanie.

Pierwsza niedziela miesiąca – w okresie zimowym około godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu aż do Mszy o 12.00. Zachęcam.

Składam serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowania i obchody jubileuszu 80-lecia parafii. Dziękuję za liczny udział w uroczystości i za to, że dokładacie starań, by budować w parafii żywą wspólnotę wiary. Niech Bóg błogosławi za wszelkie dobro, jakiego doświadczyliśmy w tym czasie.

Zachęcamy do odwiedzania grobów naszych bliskich zmarłych w czasie listopadowej zadumy. Powstała również strona internetowa naszego cmentarza (więcej informacji w zakładce „cmentarz parafialny”).

grobonet

ZACHOWAĆ OD ZAPOMNIENIA – akcja poświęcona jest zbieraniu pamiątek związanych z historią naszej wspólnoty parafialnej.

Jest ona adresowana do wszystkich osób mieszkających na terenie parafii oraz do rodzin, których dziadkowie, pradziadkowie, rodzice mieszkali na tych terenach w XX wieku.

Bardzo proszę, abyście wszyscy poszperali w swoich rodzinnych archiwach i odszukali zdjęcia mające związek z parafią Skierkowizna. Szczególnie cenne są zdjęcia przedstawiające budowę kościoła, przewiezienie do Skierkowizny, dawny wygląd wnętrza oraz prace nad jego odnowieniem, poświęcenie cmentarza, odpusty oraz wydarzenia parafialne, wizytacje biskupie, budowę plebanii, portrety dawnych duszpasterzy itd.

Zdjęcia można mi przesyłać e-mailowo na adres: skierkowizna@onet.pl lub przynieść kopię osobiście do kościoła. Jest też możliwość wykonania kopii zdjęcia na plebanii, oryginały zwracam właścicielom.

Apeluję również o spisanie wspomnień osób starszych w rodzinie dotyczących ciekawych sytuacji i wydarzeń z historii kościoła. Młodzi niech pomogą dziadkom spisać ich wspomnienia np. na komputerze (to okazja do pięknych rodzinnych spotkań). Najciekawsze nagramy na kamerę. Pliki ze wspomnieniami można również dostarczać mi e-mailowo.