Ogłoszenia i komunikaty

Dziś XVIII Niedziela Zwykła. Poproszę Jezusa o dar silnej tęsknoty za Eucharystią oraz o głęboką wiarę w prawdę, że stał się chlebem, abym mógł się Nim karmić. Zastanowię się, w jaki sposób mógłbym ożywić mój kontakt z Najświętszym Sakramentem.

Miesiąc sierpień jest okresem promowania trzeźwości i modlitwy za osoby uzależnione. Gorąco zachęcam do podjęcia całkowitej abstynencji od alkoholu w sierpniu w intencji uzależnionych. Deklarację można wpisać do Księgi Trzeźwości. Zachęcam również do zapoznania się z apelem zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości (kliknij tu) oraz z dziełem Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, którą zainicjował ks. Franciszek Blachnicki (kliknij tu).

Oczekujemy na beatyfikację Sługi Bożej kard. Stefana Wyszyńskiego i Służebnicy Bożej m. Róży Czackiej, która odbędzie się 12 września w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Powstała oficjalna strona tego ważnego wydarzenia dla Polski (kliknij tu).

Ogarniamy modlitwą i wsparciem materialnym wszystkich poszkodowanych w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii.

Pomóc można:

  • przekazując darowiznę za pośrednictwem strony caritas.pl/formularz (cel: Ulewy)
  • wpłacając dowolną kwotę na konto 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384, z dopiskiem ULEWY
  • wysyłając SMS o treści ulewy pod numer 72052 (koszt 2,46 z VAT)

1 kwietnia rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Obowiązek udziału w spisie dotyczy KAŻDEGO! Aplikacja spisowa jest dostępna na stronie internetowej https://spis.gov.pl/. Wprowadzane podczas spisu dane będą odpowiednio zabezpieczone i widoczne wyłącznie dla upoważnionych pracowników statystyki publicznej. Informacje o konkretnych osobach nie będą nikomu udostępniane. Gwarantuje to tajemnica statystyczna i groźba konsekwencji prawnych.

Modlitwa do św. Rocha

Chwalebny Patronie nasz, święty Rochu, któryś przez swe wspaniałomyślne i ofiarne poświęcenie na służbę chorym i przez ustawiczne modły wyjednywałeś u Pana Boga ustanie zarazy morowej we wszystkich miejscach, gdzie przebywałeś, uchroń nas przez swe przemożne wstawiennictwo u Boga od wszelkiej zarazy, błędu i grzechu, od chorób  zaraźliwych,  niemocy ciała i wyjednaj nam u Boga ducha ofiarności i poświecenia dla naszych cierpiących braci.  Chwała Ojcu…

Nie możesz skopiować treści tej strony.