Przyjęcie nowych ministrantów
Data publikacji: niedziela, 05-04-2026
W Wielki Czwartek 2026 r., podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej w parafii św. Andrzeja Boboli w Skierkowiźnie, do grona ministrantów zostało uroczyście przyjętych dwóch chłopców – Krystian i Daniel. Wydarzenie miało wyjątkowy charakter, ponieważ odbyło się w dniu ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa.
Liturgia Wielkiego Czwartku zgromadziła licznych parafian, którzy wspólnie rozpoczęli przeżywanie Świętego Triduum Paschalnego. W czasie Eucharystii ks. proboszcz pobłogosławił nowych ministrantów i wręczył im stroje liturgiczne, podkreślając, że służba przy ołtarzu jest nie tylko zaszczytem, ale również szkołą odpowiedzialności, modlitwy i bliskości z Jezusem.
Krystian i Daniel, przygotowując się do tej chwili przez wcześniejsze spotkania i naukę zasad liturgii, po raz pierwszy oficjalnie stanęli przy ołtarzu jako członkowie Liturgicznej Służby Ołtarza. Dla nich samych, ale także dla ich rodzin, był to moment radości i dumy.
Cała wspólnota parafialna przyjęła nowych ministrantów z życzliwością i modlitwą, prosząc Boga, aby Krystian i Daniel wzrastali nie tylko w obowiązkach liturgicznych, ale przede wszystkim w wierze i przyjaźni z Chrystusem.
Pozostałe aktualności
niedziela 03.05.2026
piątek 01.05.2026
niedziela 26.04.2026
niedziela 19.04.2026
niedziela 29.03.2026
piątek 27.03.2026
niedziela 22.03.2026
sobota 14.03.2026
niedziela 21.12.2025
niedziela 16.11.2025
piątek 31.10.2025
poniedziałek 27.10.2025
niedziela 19.10.2025
sobota 11.10.2025














