Dorośli Lektorzy

Ta grupa – powstała w 2018 roku – ma za zadanie pomagać w oprawie Mszy świętych w niedziele i uroczystości, a w miarę możliwości także w dni powszednie.
Lektor przeczyta lekcję mszalną lub modlitwę powszechną, a psałterzysta odśpiewa psalm.

Do grupy lektorów mogą włączyć się wszyscy, zarówno młodzież, jak i osoby dorosłe czy starsze. Mile widziani są kobiety i mężczyźni. Lektor musi umieć płynnie i poprawnie czytać oraz mieć ogromny szacunek do Pisma Świętego.
Dodatkowo lektorzy spotykają się z ks. Proboszczem na opłatku i wielkanocnym spotkaniu.

Nasi lektorzy posługują według miesięcznego grafiku, w którym uwzględnione są wszystkie osoby czytające i śpiewające. Jeśli ktoś również chciałby mieć taki dyżur i pomagać w liturgii, proszony jest o zgłoszenie się do ks. Proboszcza.