Propozycja dla grup

Skierkowizna to przysiółek położony w gminie Krzynowłoga Mała w powiecie przasnyskim. Znajduje się tam przepiękny drewniany kościół wzorowany na najpiękniejszych tatrzańskich świątyniach. Z tego powodu kościół nazywany jest „drewnianą bazyliką”.

Wnętrze świątyni.

Pragniemy zaprosić wspólnoty, grupy modlitewne, stowarzyszenia oraz inne grupy – liczące już od kilku do nawet kilkuset osób – do integracji w Skierkowiźnie.

Preferujemy spotkania jednodniowe, bo nie mamy możliwości noclegu dla grup. W sprawie noclegów można kontaktować się m.in. z Zajazdem w Romanach Seborach (link) leżącym na terenie parafii albo z innymi obiektami w pobliżu. Nie gwarantujemy dostępności miejsc.

Rozległa przestrzeń na zamkniętym terenie stwarza wiele możliwości dla grup zorganizowanych. Jest wystarczająco dużo miejsca, aby postawić np. dmuchańce dla dzieci, namiot eventowy lub zorganizować zabawę na świeżym powietrzu. Organizując się tutaj, możecie mieć pewność, że nie zabraknie Wam miejsca.

Widok z lotu ptaka.
Widok z lotu ptaka II.
Potężna przestrzeń do rekreacji.
Zabawa przed sceną.

Wokół kościoła znajdują się trzy parkingi. Jest też możliwość zaparkowania autokarem. Samochody osobowe mogą parkować przy ulicy wzdłuż parkanu. Przy Mszach świętych z modlitwą o uzdrowienie sprawdziliśmy, że wokół kościoła jest w stanie zaparkować naprawdę wiele samochodów osobowych.

Obok plebanii znajduje się drugi budynek tzw. organistówka, w której dostępne są cztery toalety, aneks kuchenny z pełnym wyposażeniem, sala spotkań na ok. 40 osób.

Na miejscu można wypożyczyć stoły, krzesła, namioty małe i jeden duży namiot eventowy 6×12. Można skorzystać na miejscu ze sceny na podwyższeniu oraz wypożyczyć na miejscu nagłośnienie DYNACORD 2x1200W (lub mniejsze) wraz z okablowaniem i mikrofonami. Można również skorzystać z grilla. Koszt wypożyczenia ustalany jest z proboszczem. Można także korzystać z własnego wyposażenia.

Grupa modlitewna może odbyć także w Skierkowiźnie np. dzień skupienia lub rekolekcje. Można przyjechać ze swoim kapłanem, który odprawi dla Was Mszę świętą, uczestniczyć we Mszy świętej parafialnej, ewentualnie ustalić dogodną godzinę z miejscowym ks. Proboszczem.

Istnieje możliwość wygłoszenia wspólnocie katechezy przez miejscowego kapłana, który posiada duże doświadczenie pracy duszpasterskiej. Jako grupa możecie sami zaproponować interesujący Was temat skupienia. Istnieje możliwość przeprowadzenia nabożeństwa dla grupy m.in. odnowienia przyrzeczeń małżeńskich, modlitwy o uzdrowienie lub innego nabożeństwa zatwierdzonego przez Kościół. W sposób szczególny zachęcamy do zorganizowania sobie jednodniowych rekolekcji o św. Dobrym Łotrze. Jednak tu istnieje konieczność dogrania terminów z ks. Sławomirem.

Przykładowe propozycje:

  • Aniołowie w moim życiu
  • Wiara w doświadczeniu zła i cierpienia
  • Duchowość Miłości Miłosiernej
  • Lectio Divina
  • Modlitwa liturgiczna
  • Modlitwa medytacyjna
  • Uzdrowienie wewnętrzne
  • Zagadnienia duchowości chrześcijańskiej np. asceza, świętość, drogi życia duchowego, modlitwa…
  • oraz tematy maryjne, charyzmatyczne, eucharystyczne i inne…

Zapraszamy także grupy pielgrzymkowe, aby podróżując po Polsce, wzięły pod uwagę wizytę w Skierkowiźnie. Grupy pielgrzymkowe zachęcam do skorzystania z Mszy świętej, katechezy czy integracji na świeżym powietrzu przy grillu.

Koło Łowieckie w Skierkowiźnie.
Stowarzyszenie Krzewienia Kultu św. Andrzeja Boboli ze Szczecina.
Przasnyska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę.
Grupa z Bud Matus (par. Dąbrowa koło Mławy).

Dodaj komentarz

Nie możesz skopiować treści tej strony.