Dzień skupienia rolników

Wielkopostny dzień zamyślenia dla rolników i osób związanych z rolnictwem odbył się 5 marca 2022 r. w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku. Eucharystii w intencji rolników przewodniczył ks. Marek Dyga, diecezjalny duszpasterz rolników. W czasie spotkania rolnicy wysłuchali także konferencji ascetycznej „Eucharystia daje życie”, którą wygłosił ks. dr Rafał Pabich z parafii pw. św. Bartłomieja w Płocku. Poza tym o bieżącej sytuacji w rolnictwie i formach wsparcia opowiedział Bogdan Bagiński, dyrektor Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego – Oddział Ostrołęka. W gościnnej parafii w Płońsku z jej historią zapoznał ich jej proboszcz ks. kan. Zbigniew Sajewski. Był też poczęstunek dla wszystkich uczestników.

Dziękujemy delegacji, która na spotkaniu reprezentowała naszą wspólnotę parafialną.

Dodaj komentarz

Nie możesz skopiować treści tej strony.