Koncert Marcina Stycznia

W niedzielę 24 października po Mszy świętej o godz. 12.00 w parafii Skierkowizna wystąpił znany artysta Marcin Styczeń. Koncert „Pieśń o Bogu ukrytym” upamiętniał św. Jana Pawła II, wielkiego Papieża, a odbył się zaledwie dwa dni po kolejnym jego liturgicznym wspomnieniu.

Z wolna słowom odbieram blask
Spędzam myśli jak gromadę cieni
Z wolna wszystko napełniam nicością
Która czeka na dzień stworzenia
(…)

Pan Marcin Styczeń jest zapracowanym artystą. Nieustannie koncertuje w Polsce i poza jej granicami. Z wykształcenia jest dziennikarzem, absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Od ponad 20 lat śpiewa, komponuje, pisze teksty, gra na gitarze… Nie porzucił również pasji dziennikarskiej. Tym bardziej cieszymy się, że znalazł czas wystąpić w naszej parafii.

(…) Jest tam. A tutaj nie ma nic prócz drżenia,
oprócz słów odszukanych z nicości –
ach, zostaje ci jeszcze cząstka tego zdziwienia,
które będzie całą treścią wieczności.

Płyta „Pieśń o Bogu ukrytym”, z której utwory zostały wykonane w Skierkowiźnie to melodyjne interpretacje wierszy Karola Wojtyły. Nie zabrakło również mocnego utworu „Żyję, nie żyjąc w sobie” odwołującego się do mistyki św. Jana od Krzyża, który był dla Wojtyły duchową i artystyczną inspiracją, a także utworu „Santo Subito”, czyli wdzięczności za pontyfikat świętego papieża.

Brakuje nam słów
A wypowiedział ich tysiące
Brakuje gestów A wyraził ich setki
Brakuje znaków