Dożynki w Sierakowie

W niedzielę, 27 sierpnia, w Sierakowie koło Przasnysza odbyły się Dożynki Województwa Mazowieckiego, Diecezji Płockiej i Ziemi Przasnyskiej.

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 11.00 mszą świętą w intencji rolników oraz mieszkańców województwa mazowieckiego koncelebrowaną pod przewodnictwem Biskupa Płockiego Piotra Libery. Oprawę muzyczną części liturgicznej zapewniły Orkiestra OSP Przasnysz, Orkiestra ze Starej Krępy, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Krzynowłogi Małej oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP z Bogatego, która zadbała o oprawę muzyczną mszy.

Dożynkom w Sierakowie towarzyszyły przasnyskie spotkania lotnicze, wystawy płodów rolnych i sprzętu rolniczego oraz kiermasz sztuki ludowej. Świętujący odwiedzali stoiska firm i instytucji związanych z rolnictwem, korzystali ze stoisk gastronomicznych. Popularnością wśród dzieci cieszyły się dmuchańce i wesołe miasteczko.

Na początek części artystycznej solidną porcję uśmiechu i wprowadzenie publiczności w doskonały nastrój zapewnił zespół Koła Gospodyń Wiejskich „Aktywne Babki” z Gostkowa, który zaprezentował kabaret pt. „Chłopy i baby”.

Koncert w wykonaniu Państwowego Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego był perłą w koronie tego święta.

Dodaj komentarz

Nie możesz skopiować treści tej strony.