Rekolekcje adwentowe i Pasterka

W tym roku o wygłoszenie rekolekcji adwentowych ks. Proboszcz poprosił ks. Andrzeja Witerskiego z diecezji drohiczyńskiej, proboszcza parafii Łysów koło Łosic.

Na rekolekcjach podjęty został temat części Mszy świętej. Dowiedzieliśmy się m.in. czym jest kolekta, jak ważna jest liturgia eucharystyczna oraz jak wielkie rzeczy Bóg czyni dla ludzi pobożnie uczestniczących we Mszy świętej. Było to znakomite przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia – tym bardziej, że rekolekcje w parafii Skierkowizna odbywają się w ostatnią niedzielę Adwentu.

Z radością więc weszliśmy w świętowanie narodzenia naszego Zbawiciela. Z pojednanymi sercami, w modlitewnym skupieniu, całymi rodzinami uczestniczyliśmy w Mszy świętej zwanej „Pasterką”. Przed liturgią kilkoro dzieci śpiewem kolęd wprowadziło nas w bożonarodzeniowy nastrój.

Życzymy wszystkim Parafianom i Gościom radości i pokoju oraz wszelkich łask Bożych od Nowonarodzonego Dzieciątka.

Dodaj komentarz

Nie możesz skopiować treści tej strony.