Spotkanie z Cichymi Pracownikami Krzyża

Dnia 22 października 2017 w naszej parafii odbyła się pierwsza „Niedziela z Gościem”. Dzisiaj spotkaliśmy się z ks. Radosławem Horbatowskim, który przyjechał do nas ze wspólnoty Cichych Pracowników Krzyża z Głogowa.

W swoim kazaniu ks. Radosław poruszył trudny temat, jakim jest obecność duchowego i fizycznego cierpienia w naszym życiu. Wskazał, że nasze drobne trudności i bolączki są perłami, które możemy ofiarowywać Bogu w różnych intencjach. Dodawał otuchy i nadziei osobom doświadczającym cierpienia oraz tym, którzy się nimi z poświęceniem opiekują.

Mamy nadzieję, że dzisiejsze spotkanie uwrażliwiło nas wszystkich na potrzeby osób chorych i cierpiących, a tych, którzy doświadczają cierpienia, pocieszyło i umocniło w codziennym dźwiganiu krzyża.

Dodaj komentarz

Nie możesz skopiować treści tej strony.