Koncert „Razem za Jezusem”

Rok 2018 obchodziliśmy jako rok 80-lecia istnienia parafii św. Andrzeja Boboli w Skierkowiźnie. Jubileusz był okazją do odnowienia Misji Świętych, o które poprosiliśmy znanego ewangelizatora – ks. Krzysztofa Kralkę. Misje Święte poprzedził koncert zespołu „Razem za Jezusem”.

Przed licznie zgromadzonymi w kościele parafialnym wystąpił lubelski zespół ewangelizacyjny Razem za Jezusem pod kierunkiem ks. Krzysztofa Kralki, pallotyna.

Witając uczestników koncertu ks. Sławomir Wądołek, proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Boboli, przypomniał, że została ona erygowania w 1938 r. przez abp. Antoniego Juliana Nowowiejskiego. – Naszym największym skarbem jest ten kościół, jeden z najpiękniejszych drewnianych kościołów na Mazowszu, wzorowany na najpiękniejszych świątyniach tatrzańskich – zaznaczył ks. Sławomir zwracając uwagę, że kościół ten z uwagi na piękne kasetonowe sklepienie jest nazywany drewnianą bazyliką lub katedrą. – Koncert dedykowany jest w sposób szczególny wszystkim parafianom: obecnym i dawnym, którzy współtworzyli i nadali charakter tej wspólnocie – wyjaśnił ks. proboszcz, przywołując też postacie swoich poprzedników, a zwłaszcza szczególnie zasłużonego dla parafii ks. Sylwestra Szadkowskiego.

Koncert, związanego z Pallotyńską Szkołą Ewangelizacji i wspólnotą Przyjaciele Oblubieńca zespołu „Razem za Jezusem”, miał charakter modlitwy uwielbienia, do udziału w której zostali obecni w kościele wierni. – Ze wszystkich naszych serc niech płynie Jego chwała! Chcemy ją wyśpiewać – zachęcała jedna z wokalistek zespołu. Stworzona przez ewangelizatorów z Lublina atmosfera udzieliła się uczestnikom koncertu, którzy śpiewając i klaszcząc włączyli się do wspólnego modlitewnego i muzycznego uwielbienia Pana.

O to chodzi w chrześcijaństwie, w byciu uczniem Jezusa, by dla niego biło nasze serce. Nie od święta, nie od niedzieli, ale by to serce biło dla Niego codziennie, w każdej chwili. I dlatego każdy dzień upewnia nas, że On jest pełen miłości, aby w odpowiedzi na tę miłość, której doświadczamy każdego dnia mogło bić dla niego nasze serce – przekonywał ks. Krzysztof Kralka.

Koncert odbył się dzięki wsparciu m.in. Parafian, gminy Krzynowłoga Mała i Jednorożec oraz Fundacji „Scalam”.

cyt. Gość Niedzielny, edycja płocka, 10.10.2018 r.

Dodaj komentarz

Nie możesz skopiować treści tej strony.