Peregrynacja relikwii św. Stanisława Kostki

Rok 2018 decyzją biskupów został ogłoszony Rokiem św. Stanisława Kostki z okazji 450. rocznicy jego narodzin dla nieba. Z inicjatywy Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży w Płocku po wszystkich parafiach w diecezji peregrynował obraz św. Młodzieńca z Rostkowa oraz jego relikwie.

Do Skierkowizny św. Stanisław Kostka przybył w znaku swoich relikwii 30 kwietnia. W tym czasie czuwanie przed relikwiami podjęła młodzieży, dzieci szkolne, Koła Różańcowe, dorośli, a także uczestnicy rekolekcji REO. Wszyscy modliliśmy za przyczyną św. Stanisława Kostki o dobre życiowe wybory dla ludzi młodych, o gotowość do podjęcia przez nich powołania kapłańskiego lub zakonnego, o miłość w naszych rodzinach. Był też czas na indywidualne przedstawianie własnych próśb.

Wszechmogący Boże, który przedziwnym zrządzeniem wybrałeś Świętego Stanisława Kostkę i uzdolniłeś go do wierności Tobie, wejrzyj na naszą słabość i niestałość. Spraw łaskawie, abyśmy dzięki wstawiennictwu i opiece Świętego Stanisława, do końca naszego życia w wierności Tobie wytrwali. Amen.

Dodaj komentarz

Nie możesz skopiować treści tej strony.