Pielgrzymka strażaków

Parafia w Skierkowiźnie jest nieodłącznie związana z mundurowymi, a zwłaszcza z leśnikami, myśliwymi oraz strażakami. Na terenie parafii istnieją trzy jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej: w Romanach Seborach, w Kakach Mroczkach i w Ulatowie Adamach.

Przedstawiciele naszych OSP uczestniczyli w IV Diecezjalnej Pielgrzymce Strażaków do Świętego Miejsca w diecezji płockiej, w którym czczony jest wizerunek Matki Bożej Bartnickiej. Mszę świętą koncelebrowali kapelani i duszpasterze OSP.

Polacy cenią wasze zaangażowanie i profesjonalizm w ratowaniu innych i ratowaniu zagrożonego mienia, cenią gotowość i wierność” – podkreślił bp Mirosław Milewski, biskup pomocniczy diecezji płockiej.

Na koniec dla strażaków wystąpił Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Młode Kurpie” z Jednorożca oraz Orkiestra OSP w Starej Krępie znajdująca się na terenie parafii Święte Miejsce.