Rekolekcje Adwentowe ’18

Ze względu na Misje Parafialne, które odbyły się dwa miesiące wcześniej, ks. Proboszcz zrezygnował z zaproszenia zewnętrznego rekolekcjonisty na Adwent. Na prośbę wielu osób zdecydował się jednak nie rezygnować całkowicie z rekolekcji adwentowych i sam poprowadzić je dla chętnych.

W dniach 21-23 grudnia odbyły się więc rekolekcje z ikoną św. Dobrego Łotra, z którą ks. Sławomir od kilku lat podróżuje po całej Polsce, głosząc orędzie nadziei dla najbardziej zagubionych i poranionych ludzi. Ikona ta napisana i omodlona specjalnie na rekolekcje przyciągnęła tłumy wiernych – nie tylko z parafii, ale również z okolicznych miejscowości.

Rekolekcjonista mówił m.in. „Ta heroiczna wiara, to dziecięce zawierzenie Bogu, szczera skrucha w jednej chwili podniosła Dobrego Łotra z największego upadku do największej świętości. I Ciebie Bóg może podnieść. Czy wierzysz, że dla Boga nie jesteś stracony, nawet jeśli po ludzku wydaje ci się, że wszystko już przegrałeś? Czy wiesz, że Bóg nigdy z Ciebie nie zrezygnuje?”.

Wielu ludzi już wylewało przed nią łzy, prosząc św. Dobrego Łotra o wstawiennictwo przed Bogiem w ich potrzebach. Wiele cudów uzdrowienia i nawrócenia dokonało się za pośrednictwem Świętego, którego Ojcowie Kościoła nazywali „pierwszym z Wybranych”. Te niezwykłe rekolekcje są obrazem i świadectwem pierwszego etapu drogi życia duchowego tzn. oczyszczenia serca i nawrócenia.

Zachęcamy wspólnoty i parafie do zorganizowania tych rekolekcji u siebie.

Dodaj komentarz