Wystawa o Bożym Miłosierdziu

Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II zorganizował wystawę mobilną o Bożym Miłosierdziu i św. Faustynie Kowalskiej w parafiach diecezji płockiej. Od początku sierpnia przemierza ona naszą diecezję. Dnia 5 października 2020 r. zagościła również w Skierkowiźnie. W ciągu tych 2 tygodni obejrzało ją wielu Parafian, na nowo przypominając sobie orędzie Bożego Miłosierdzia oraz płocki epizod w życiu siostry Faustyny.

Na wystawie znajdą się m. in. informacje o św. s. Faustynie Kowalskiej (1905-1938), która mieszkała w domu Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Płocku w latach 1930-1932 – obecnie w tym miejscu jest Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. 22 lutego 1931 r. w zakonnej celi po raz pierwszy ujrzała Jezusa Miłosiernego w obrazie „Jezu, ufam Tobie”. Archiwalne fotografie przedstawiają też historię Instytutu Bożego Miłosierdzia, który prowadziło płockie zgromadzenie, działalność Zakładu Anioła Stróża dla dziewcząt znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, rekonstrukcję celi Świętej. Fotografie i eksponaty pochodzą ze zbiorów ZSMBM w Płocku.

Dodaj komentarz