Noc Świętych 2020

Jak co roku 31 października wieczorem spotykamy się, aby uczcić Wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych. Tym razem forma przedstawienia była nieco uboższa ze względu na trudne warunki sanitarne oraz naukę zdalną, która utrudniała regularne próby. Mimo to dzieci stanęły na wysokości zadania, przypominając dorosłym o Papieżu pochodzącym z polskiej ziemi.

Św. Jan Paweł II był centralną postacią tegorocznej „Nocy Świętych”. Nie zabrakło więc wspólnego odśpiewania „Barki” – pieśni, którą kard. Karol Wojtyła słyszał podczas wyroku konklawe oraz „Abba Ojcze” ze słynnego Światowego Dnia Młodzieży w Częstochowie w 1991 r. Były również anegdoty z życia Papieża oraz ułożona przez niego modlitwa do Matki Bożej.

Miłość nigdy nie umiera. Ale od nas zależy, czy będzie ona potężna? Czy będzie rosnąć w naszych sercach? Kochaliśmy Jana Pawła II, więc niech Jego czyny i słowa żyją w naszych sercach. Dziękujmy, że wielu z nas mogło być świadkami Jego trudnej i odważnej drogi do świętości. On nas nie osierocił. Bo ci, którzy żyją w Bogu, żyją już na wieki„.

Dodaj komentarz

Nie możesz skopiować treści tej strony.