Zakończenie Rekolekcji Ewangelizacyjnych

Rekolekcje Ewangelizacyjne (kerygmatyczne) to cykl kilku cotygodniowych spotkań poruszających najważniejsze tematy życia duchowego m.in. Miłość Bożą, grzech, wiarę i nawrócenia oraz działanie Ducha Świętego.

Około 140 osób gromadziło się w każdy poniedziałek w Skierkowiźnie na modlitwie, grupach dzielenia i tematycznej katechezie, którą głosił ks. Sławomir Wądołek – wieloletni duszpasterz wspólnot charyzmatycznych i miejscowy proboszcz.

W modlitwie kończącej rekolekcje, czyli modlitwie o wylanie Ducha Świętego z pomocą przybyła nam ekipa ze Szkoły Nowej Ewangelizacji Diecezji Płockiej – pod przewodnictwem pani dr Iwony Zielonki, dyrektora Wydziału ds. Nowej Ewangelizacji w płockiej kurii.

W modlitwie z nałożeniem rąk ks. Proboszcza wspierali dwaj kapłani: ks. Grzegorz Przybyłek – proboszcz parafii Wyszogród i diecezjalny egzorcysta oraz ks. Andrzej Janicki z Płocka – opiekun SNE i audytor Sądu Biskupiego. Natomiast ekipa osób świeckich wspierała prowadzenie modlitwy oraz śpiew. Dziękujemy im za życzliwość i pomoc! A uczestnikom życzymy, aby coraz głębiej wzrastali w przyjaźni z Jezusem Chrystusem, którego wybrali na swojego jedynego Pana i Zbawiciela.

Dodaj komentarz