Rekolekcje Zawierzenia Maryi

Parafia w Skierkowiźnie – za przykładem swojego patrona św. Andrzeja Boboli – jest bardzo maryjna. Działają tu Koła Różańcowe, wielu ludzi modli się nabożeństwem pierwszych sobót i uczestniczy w procesjach fatimskich. Dlatego postanowiliśmy zaprosić do naszej wspólnoty o. Mihovila Filipovica – Chorwata z pochodzenia, pracującego od wielu lat w Częstochowie.

Należy on do zgromadzenia zakonnego, które założył św. Ludwik Maria Grignion de Montfort. Oprócz głoszenia rekolekcji maryjnych według nauczania Ojca Założyciela (zwłaszcza na podstawie „Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do NMP„) o. Mihovil zajmuje się też formacją Odnowy w Duchu Świętej w archidiecezji częstochowskiej. Mimo licznych posług ojciec Mihovil przyjął nasze zaproszenie i pogłębił naszą miłość do Matki Zbawiciela, z czego bardzo się cieszymy.

Dodaj komentarz